top of page

FILMY POLECONE

 

 

 

 

Andruś Takindang  koncertuje przed Domkiem Miedziorytnika. Data:  12.07.2013

"Teatr Mody" w Domku Miedziorytnika. Wystawa autorstwa Małgorzaty i Marka Stanielewiczów, 15.01.2014 r.  od lat pokazywana na całym świecie, m.in. w Niemczech, Francji, Portugali czy Włoszech. Autorzy wzięli udział ze swoją kolekcją mody w ponad 120 pokazach. Prezentowali ją w uznanych galeriach sztuki, m.in. reprezentowali Polskę na Biennale w Wenecji, Expo w Hanowerze i w Parlamencie Europejskim. 

Film został zrealizowany przez Włodzimierza Wojnarowskiego.

Międzynarodowe Lato Artystyczne w Krzyżowej . Historia, idea powstania Warsztatów Artystycznych, doświadczenia - Marek Stanielewicz

Międzynarodowe Lato Artystyczne w Krzyżowej - opowiada Karolina Moros, kordynator i uczestnicy MLA w Krzyżowej.

Międzynarodowe Lato Artystyczne w Krzyżowej 20013

uczestnicy Międzynarodowego Lata Artystycznego w Krzyżowej postanowili poświęcić czas na ciężką pracę, dążąc do doskonałości w swych pasjach.

Przyjechali do nas między innymi z Austrii, Rosji, Niemiec, Litwy czy Białorusi.

Odbywały się tu zajęcia między innymi z rzeźby, malarstwa, aktorstwa.

Anna Skibska opowiada o sobie, o swojej twórczości, wspomina też o Gecie, jako swoim nauczycielu.

 

Również w...

Barbara Idzikowska "Śpiąca..." jest kolejną odsłoną projektu, którego idea zrodziła się w ramach rezydencji artystycznych realizowanych podczas pobytu Autorki w Stanach Zjednoczonych w The John Michael Kohler Arts Center w stanie Wisconsin, a następnie w The Studio of The Corning Museum of Glass w stanie New York. W niezwykle ciekawy sposób autorka ujawnia tajniki swojego warsztatu.

Historia Wrocławia Jest Wyjątkowa - niezwykle barwna, skondensowana opowieść o powojennej historii Wrocławia prof. Grzegorza Straucholda. Profesor napomknął w swojej opowieści o robotnikach, naukowcach, intelektualistach także o wyjątkowej roli Wrocławia również w dziedzinie kultury. Znalazł w tej opowieści miejsce dla wspomnienia o Gecie Stankiewiczu. Film Ośrodka Pamięć i Przyszłość.

bottom of page